Euroopa meistrivõistlused U 17 vanuseklassile

21.-29.novembril toimusid Euroopa meistrivõistlused U 17 vanusegrupile Prahas, kus osalesid meie sulgpallurid viiest  klubist: Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordikool, Sulgpalliklubi Triiton ja Tallinnna Sulgpallikool ja Nõo Sulgpalliklubi. Kõigepealt oli võistkonnavõistlus ja sellele järgnes individuaalturniir.
 

Tallinna Sulgpallikooli esindas Arina Krõlova, kes oli ka  võistkonna liige, kus saavutati auväärne alagrupi teine koht ja 9. -17.kohad kõikide Euroopa tugevamate seas. Palju õnne- hea tulemus.

 

Individuaalturniiril mängis Arina üksikmängus  esimeses ringis taanlase Sophia Grundtvigiga, Arina tegi, mis suutis, kuid kogu turniiri võitnud ja Euroopa meistriks tulnud taanlanna  võitis kindlalt 2-0.

Niaspaaris koos Kirke Karolin Heiteriga  tuli Arinal esimeses ringis vastu võtta kaotus Hispaania esindajatelt Laura Solis- Ruth Veigeula.

Segapaari on Arina harjutanud aastaid koos Hans- Kristjan Pilvega, kes kuni käesoleva hooaja suveni harjutas Pärnu Sulgpalliklubi treeneri Anneli Kõrge käe all  ja alates käesolevast hooajast suundus  Hans Sulgpalliklubisse Triiton, kus tema treener Rainer Kaljumäe.

Hansul ja Arinal on segapaari tase järk- järgult arenenud - on rõõm tõdeda, et suudeti võita kaks esimest ringi ning seejärel kolmandas ringis kaotati teisena paigutatud prantslastele- Kenji Lovang- Juliette Moinard le, punktidega 17-21, 12-21. Prantslased mängisid hea kvaliteediga ja mul on ainult hea meel, et suutsime hästi vastu hakata ja ka head mängutaset näidata. Segapaaris saavutati kohad 17.- 32. 

Hans näitas ka väga häid tulemusi üksikmängus, kus  võitis 3 ringi ja siis kaotas tugevale prantslasele, esimesele paigutusele prantslasele Christo Popovile saavutades auväärsed kohad 9.-16. Olla Euroopas 16 parema hulgas on väga hea tulemus. 

Kindlasti oli hästi arenduslik võistlus.

 

Sulgpallitreener Aigar Tõnus (Tallinna Sulgpallikool)